metoda Feldenkraisa

Metoda edukacji somatycznej Feldenkraisa® wykorzystuje delikatne ruchy i ukierunkowaną uwagę, aby pomóc Ci nauczyć się nowych i bardziej efektywnych sposobów, aby żyć tak jak pragniesz. Możesz zwiększyć łatwość i zakres ruchu, poprawić swoją elastyczność i koordynację oraz odkryć na nowo swoją wrodzoną zdolność do wdzięcznego i efektywnego poruszania się. Biorąc pod uwagę, że to jak się poruszasz jest sposobem, w jaki poruszasz się przez życie, ta poprawa dotyczy często Twojego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów.

Poruszamy się zgodnie z postrzeganym przez nas obrazem siebie.

Moshe Feldenkrais

Poprzez rozszerzenie percepcji i zwiększenie świadomości, staniesz się bardziej świadomy swoich nawyków i napięć oraz rozwiniesz nowe sposoby poruszania się. Poprzez zwiększenie wrażliwości, metoda Feldenkraisa pomaga żyć pełniej, efektywniej i wygodniej.

zajęcia online

świadomość poprzez ruch

Świadomość poprzez ruch to forma zajęć grupowych metodą Feldenkraisa. Podczas zajęć wykonujesz łagodne, głównie powolne i małe ruchy z otwartą uważnością, co działa kojąco i równoważy napięcie w układzie nerwowym jak i pozwala na zmianę wzorców neuro-muskularnych. 

Lekcje mogą odbywać się w każdej pozycji – w siedzeniu na krześle, staniu, chodzeniu, a najczęściej w wygodnym leżeniu na plecach, na boku lub na brzuchu. Nauczyciel poprowadzi głosem (nie demonstrując) nieprzypadkową, spójną i funkcjonalną sekwencje ruchów, zachęcając do wykonywania ich ze zrelaksowaną uwagą, powoli i w wygodnych zakresach. Wykonywanie ruchu w ten sposób pozwali na zaobserwowanie niespodziewanych i ciekawych połączeń podczas ruchu i pomiędzy ruchami. 

Poprzez zadbanie o jakość ruchu i wykonywanie go z minimalnym potrzebnym wysiłkiem, zbędne napięcia w ciele zostaną przeorganizowane i uwolnione, pozostawiając uczucie większej lekkości i możliwości wyrażania się poprzez ruch. 

Lekcje poprawiają wzorce posturalne, jakość ruchu, subiektywne odczucie wygody we własnym ciele, poszerzają świadomość ciała, priopriocepcje, wspierają regeneracje i samoregulacje całego organizmu oraz wpływają na poczucie ogólnego dobrostanu.

Zajęcia metody Feldenkraisa są bezpieczne i dostępne dla osób w każdym wieku, bez względu na wcześniejsze doświadczenie.

Dołącz do regularnych zajęć we poniedziałki o 18:30 poprzez platformę zoom, płacisz tyle ile uważasz.

Link do zooma.

Możesz dołączyć też do zajęć „live” w Gdańsku.

spróbuj praktyki ze mną

lekcje metody feldenkraisa na youtube

Poczuj jak możesz poprawić zakres i komfort w skłonie do przodu bez rozciągania. Lekcja jest w staniu i potrzebować będziesz krzesła.