metoda feldenkraisa

Metoda edukacji somatycznej Feldenkraisa® wykorzystuje delikatne ruchy i ukierunkowaną uwagę, aby pomóc Ci nauczyć się nowych i bardziej efektywnych sposobów, aby żyć tak jak pragniesz. Możesz zwiększyć łatwość i zakres ruchu, poprawić swoją elastyczność i koordynację oraz odkryć na nowo swoją wrodzoną zdolność do wdzięcznego i efektywnego poruszania się. Biorąc pod uwagę, że to jak się poruszasz jest sposobem, w jaki poruszasz się przez życie, ta poprawa dotyczy często Twojego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów.

Poruszamy się zgodnie z postrzeganym przez nas obrazem siebie

Moshe Feldenkraisa

Poprzez rozszerzenie percepcji i zwiększenie świadomości, staniesz się bardziej świadomy swoich nawyków i napięć oraz rozwiniesz nowe sposoby poruszania się. Poprzez zwiększenie wrażliwości, metoda Feldenkraisa pomaga żyć pełniej, efektywniej i wygodniej.

Integracja funkcjonalna

Integracja Funkcjonalna to łagodne zajęcia ruchowe dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Podczas spotkania łagodny i delikatny ruch, prowadzony poprzez dotyk lub głos, wykonywany w relaksującej i niepośpiesznej atmosferze, tworzy przestrzeń dla układu nerwowego do wyciszenia się i przyswajania nowych informacji senso-motorycznych. Ruchy wykonywane są w wygodnym i przyjemnym zakresie, pozwalają na uważność i wykorzystanie neuroplastyczności – tworzenie nowych możliwości i strategii ruchowych, poprawiając postawę, zwiększając elastyczność i poczucie wygody.

Chcesz poprawić jakość swojego ruchu i życia?

Indywidualne lekcje mogą:

  • zmniejszyć napięcie w ciele,
  • poprawić postawę, elastyczność i koordynację ruchową,
  • nauczyć Cie wykonywać codzienne czynności z większą lekkością, promując regeneracje organizmu podczas codziennego ruchu,
  • poprawić wzorce ruchowe, zaczniesz poruszać się z większą gracją,
  • poszerzyć i pogłębić Twój obraz siebie,
  • zwiększyć precyzję ruchu i odczuwania przydatną w sporcie i w procesie twórczym,
  • nauczyć uważności i równoważyć układ nerwowy,
  • poprawić jakość oddechu,
  • zwiększyć wiarę we własne możliwości

poczuj różnice

Sesje odbywają się w ubraniu ale bez butów. Lekcje trwają około 45-60 minut (pierwsza lekcja jest zazwyczaj trochę dłuższa około 75 minut), odbywają się w gabinecie przy ulicy Politechnicznej 9/5 lub online poprzez zoom. 

Lekcje przynoszą najwięcej korzyści gdy przynajmniej na początku spotykamy się 3 razy w ciągu dwóch-trzech tygodni. Po spotkaniu polecam zarezerwować sobie chwilę dla siebie, aby organizm mógł zintegrować zmiany np. idąc na spacer.

Cena za jedno spotkanie to 200PLN

przy płatności z góry za 4 i więcej spotkań z góry 180PLN za spotkanie,

Zapraszam do rejestracji przez platformę booksy lub kontaktu przez email ja@arturchruszcz.pl